Uwaga przy tworzeniu wycen

Jak nigdy w te wakacje mam cała masę roboty przy wycenach. Co ciekawe nagle i nieoczekiwanie dla mnie zgłosiła się do mnie pewna ilość Firm, których strony są aktualnie lub kiedyś pozycjonowane.

Nie jestem wyjątkiem i jak każdy z nas nie lubię przejmować po kimś roboty, jednak to że kiedyś dany serwis był pozycjonowany nie przeszkadza mi wcale.

Zwracam jednak na takie serwis dość szczególną uwagę, przy analizie i wycenie. W pierwszej kolejność robię analizę co było lub jest pozycjonowane. Nie zawsze jestem w stanie otrzymać pełną listę fraz od potencjalnego klienta. Nie mi wnikać dlaczego…

Podczas analizy kilku serwisów internetowych zauważyłem ciekawą sprawę. Podane mi były dane frazy, część odnajdywałem w SERPach, wyszukiwałem kolejne, nad którymi ktoś pracował.

Efekt, dla tych kilku serwisów był dla mnie trochę zaskakujący. Domeny te tkwią w tym dziwnym „filtrze”, który opisywałem jako tajną metoda depozycjonowania .

Nie będę wnikał w to, czy te Firmy nie ufają już pozycjonerom aktualnie ich obsługującym czy też nagle spadły im wejścia (dla serwisów niepozycjonowanych).

Ostrzegam tylko, zwróćcie szczególną uwagę przy analizie, nowych Klientów, w tych „ciężkich czasach” :) bo lepiej się nie podejmować niż wymawiać umowę.

Wymówienie umowy z powodu gapiostwa zostanie odebrane jako brak umiejętności przy analizie lub pozycjonowaniu.

PS

Co ciekawe, jeden z serwisów, dla którego wykonuję swoistą obserwację, nie jest pozycjonowany już prawie rok a prawdopodobnie załapał się na ten nieszczęsny bug w Google.

4 komentarze

 1. Autor Bartek Berlinski dodany 3 wrzesień, 2008

  Można też uświadomić takiego klienta o tym że jest w filtrze a następnie go poinformować że jesteś w stanie wyciągnąć taką stronę z filtra ale będzie to kosztować więcej…W końcu nie dość że musisz wykonać swoją usługę to najpierw trzeba posprzątać po poprzedniku.

 2. Autor mkane dodany 3 wrzesień, 2008

  Bartek, oczywiście, że można :). Po kilku doświadczeniach, jednak nie podejmuje się wyciągania cokolwiek z filtra. Za duża ruletka, jak dla mnie.

  Z drugiej strony mam teraz właśnie taką stronę na tapecie, jednak umowę i jakiekolwiek pieniądze wezmę dopiero jak „posprzątam” i przyniesie to zamierzony efekt.
  Wolę taką współpracę by każdy był zadowolony.
  Nie będę jednak ukrywał, że taki układ :) możliwy jest dla mnie w przypadku większego zakresu prac na rzecz danego klienta a nie tylko tej jednej strony.

  PS
  Prawdopodobnie filtrek już sciągnąłem, jeszcze tylko 2-3 tyg. „kwarantanny” i do pracy :)

 3. Autor http://www.4poziom.com dodany 9 wrzesień, 2008

  301 na nową domenę i strony z filtra wychodzą

 4. Autor mkane dodany 9 wrzesień, 2008

  301 na nową domenę i strony z filtra wychodzą

  Nie zawsze niestety, jak też nie zawsze przenoszona jest pozycja :/