Test – indeksacja bez linków – update

Jak pewnie pamiętacie we wpisie z lipca Test – indeksacja bez linków opisałem dziwną sytuację pojawienia się w indeksie Google moich domen, do których nie prowadziły żadne linki.

Z przyczyn niezależnych od mojej skromnej osoby :) mogłem ten test przedłużyć. Za kilka dni domeny będą wypełnione treścią i linkowane, dlatego dziś postanowiłem ponownie sprawdzić jak to wygląda.

Co tu dużo pisać, wygląda bardzo dobrze. 100% domen zostało przez Google zauważone i znajduje się w indeksie. Patrząc w logi mam nawet już wejścia z niestety panującej nam wyszukiwarki.

Drugim torem testuje opinie jakoby używanie narzędzi firmy Google czyli toolbar, PR checker tudzież samo sprawdzanie site: powodowało indeksację.

Test trwa ponad 2 miesiące. Testuję subdomeny, które nie mają wpisu w DNS czyli tworzone na wildcardzie.

Na część tych subdomen wchodzę z włączonym Gtoolbarem, dla części codziennie sprawdzany jest site. Raz w tygodniu sprawdzam PR dla wszystkich testowych subdomen.

Efekt nijaki, logi puste. Zostawię to jeszcze na kilka miesięcy może coś „drgnie”.

6 komentarzy

 1. Autor GoodNeighbor dodany 7 październik, 2008

  Tak jak skomentowałeś w poprzednim poscie, też uważam za mało prawdopodobne że dane z zapytań „site” wykorzystują do indeksacji. No ale jestem ciekawy…

 2. Autor mkane dodany 7 październik, 2008

  Sam jestem ciekawy, na razie pusto w logach :/

 3. Autor stub dodany 16 październik, 2008

  mam jedną stronę od roku, na subdomenie jest galeria, której właściciel nie chce pokazywać światu, dla samego sprawdzania czy ją widać robię od jakiegoś czasu (pół roku) site dla subdomeny – brak indeksacji. Samo sprawdzanie site wydaje mi się, że nie powoduje indeksacji.

 4. Autor mkane dodany 17 październik, 2008

  Na razie u mnie w teście wychodzi na to samo.

 5. Autor Jachu dodany 30 październik, 2008

  Ciekawy test, swojego czasu też zdarzało mi się, że domeny zostały zaindeksowane ‚same’ …
  Próby mojego ‚wymuszenia’ indeksacji bez linków się nie powiodły :] Dlatego Twój test może się przydać – skoro masz chęci :D

 6. Autor mkane dodany 30 październik, 2008

  skoro masz chęci

  Mam taką możliwość, nie przemęczając się zbytnio :)