globalwarming awareness2007

 

globalwarming awareness2007

   – tak brzmi fraza konkursowa  Mistrzostw Świata w Pozycjonowaniu (SEO WORLD CHAMPIONSHIP ), które właśnie przed chwilą się rozpoczęły i będą trwały do 1 Maja 2007r, kiedy to komisja sprawdzi pozycję zgłoszonych stron konkursowych na frazę konkursową czyli – globalwarming awareness2007

Mistrzostwa organizowane są przez  GetUpdated AB, Firmę zajmującą się optymalizacją i pozycjonowanie. GetUpdated AB jest częścią szwedzkiej Firmy  Eastpoint AB.

     Ten konkurs z mojego punktu widzenia różni się od tych, jakie mogliśmy obserwować w 2006. Główną różnicą jest fakt, że zmagania konkursowe dotyczą aż trzech wyszukiwarek internetowych. By wygrać trzeba być jak najwyżej w Gogle, MSN i Yahoo łącznie.
     Punktowane są pozycję od 1 do 10 oczywiście pozycja pierwsza to najwięcej punktów – dziesiąta najmniej. Za każda wyszukiwarkę jeśli dotrwa będzie do 10 miejsca otrzyma się pewną liczbę punktów, kto ich będzie miał najwięcej – wygra.
Zastanawia mnie jak poradzą sobie polscy uczestnicy SEO World Championship, wyszukiwarki takie jak MSN i Yahoo jak wiemy nie są na tyle popularne w Polsce by nasi rodzimi pozycjonerzy znali się oraz mieli przygotowane zaplecze pod te wyszukiwarki, zwłaszcza zaplecze, gdzie będzie można szybko wypozycjonować globalwarming awareness2007.
Oczywiście, jeśli chodzi o Google uważam, że mamy w Polsce na tyle dobrych pozycjonerów by przynajmniej w tej części konkursu byli wysoko.

Nagrody, jakie można otrzymać za zajęcie czołowych miejsc są imponujące:
– za zajęcie pierwszego miejsca zwycięzca otrzyma Citroena C2
– za drugie miejsce ufundowany zostanie rejs po Karaibach
– zdobywca trzeciego miejsca telewizor plazmowy marki Sony.

     Regulamin tego turnieju nie jest skomplikowany.
Podstawą jest fakt, że domena zgłoszona do konkursu musi zostać zakupiona w dniu rozpoczęcia lub później, nie może być to jednak domena z historią, czyli po prostu musi być nowa, nigdy nie używana domena. Ciekawe, kto zdoła kupić domenę globalwarming awareness2007.com lub globalwarming awareness2007.org ,.net. Niestety nasi polscy rejestratorzy nie nadają się do szybkiego kupowania domen globalnych, dlatego wątpię by udało się kupić taką domenę Polakowi.

     W kolejnej części regulaminu możemy przeczytać, że przy pozycjonowaniu nie można używać żadnych technik określanych jako „black seo”. Czyżby organizatorzy wyciągnęli wnioski z porażki jednego z konkursów z roku 2006 gdzie zwycięzca zaspamił tysiące księg gości zapewniając sobie tym zwycięstwo.
Zastanawia mnie jednak jak komisja konkursowa będzie umiała rozróżnić czy to uczestnik zapuścił bocika po wszystkich darmowych miejscach gdzie można wcisnąć link czy też tysiące linków z anchorem globalwarming awareness2007 to wynik działań konkurencji by zdyskwalifikować kogoś. Akurat ten punk wydaje mi się najbardziej wątpliwy w regulaminie.
Wydaje mi się, że po prostu jest to furtka na „jakieś” przypadki.

     Oryginalny tekst tego punktu (jeszcze tydzień temu była tutaj mowa o „black SEO”)
„Website will not use SEO methods which are clearly not approved by Search Engine Guidelines for example: doorway pages, etc. See Google webmaster Guidelines. (Any participant ignoring the Google webmaster guidelines will not qualify for a prize)”

Bardzo fajny punkt :) kasujący tak naprawdę wszystkie strony z konkursu jakby coś było źle :) Dlaczego ? Pamiętajmy, że w „Google webmaster guidelines” jest punkt mówiący, że strona musi być „sensowna” i wartościowa (kto to ocenia? ) oraz, że nie można tworzyć strony tylko po to by umieścić na nich link SEO do innych stron.
No zobaczymy :) jak będzie …. pozdrawiam wszystkich uczestników.
Strona konkursu http://www.seoworldchampionship.com/
Strona WIKI o „historii” konkursów SEO  http://en.wikipedia.org/wiki/SEO_contests

Niech

globalwarming awareness2007

będzie z Tobą ! :)

3 komentarze

 1. Autor globalwarming awareness2007 dodany 17 styczeń, 2007

  No to zobaczymy które miejsca zajmą polacy.
  Powodzenia !

 2. Autor globalwarming awareness2007 dodany 15 kwiecień, 2007

  This is good website for seo contest !

 3. Autor Kredyter.pl dodany 7 lipiec, 2007

  Popieram wypowiedz