Blokada komentarzy

Tak wiem, ostatnio niewiele piszę a i ten wpis, nie na temat :/

     Ostatnimi czasy na mój blog, ktoś prowadzi zmasowany atak spamerskich komentarzy. Nie byłoby to może i tak uciążliwe, cały czas ktoś ten blog spamuje, jakby nie fakt, że dzienna ilość tych komentarzy to 500-700szt. !

     Wczoraj zablokowałem możliwośc komentowania w 3 moich wpisach i ilość spamu spadła, od wczoraj tylko 4 „dziwne” komentarze. Pisze o tym by ktoś się nie zdziwił, że w niektórych wpisach, nie można komentować.

     Od strony technicznej spam jest przeprowadzony nieźle, prawie każdy wpis z innego IP, dlatego po kilku deny w htaccess dałem sobie spokój. Tak się zastanawiam, czy jakby ten ktoś nie pomysłał, to nie odniósłby lepszego efektu wykorzystując swoje zaplecze techniczne niż spamując takie blogi jak mój. Nie jestem jednak spamerem tylko pozycjonerem, więc może tak jest „lepiej” a na pewno łatwiej.

     Kilkukrotnie podczas analizy linków, pozycjonowanych stron konkurencji widziałem „szał komentarzy” na blogach. Zawsze mnie dziwią, tacy samobójcy i w tym miejscu życzę im powodzenia :)

Komentarzy brak

Tego wpisu nie można komentować.