Podwyżka cen w OVH.pl

Nie, nie mam układu z OVH by ktoś pomyślał, że ten wpis to będzie jedynie informacja o tym, że ta firma podnosi od 1.08 ceny na domeny zagraniczne w najbardziej popularnych hierarchiach.
Oczywiście kto nie wiedział, teraz już to wie :) ale piszę te parę słów bo przy okazji podwyżki firma ta o mały włos nie strzeliła by sobie w stopę.

Jestem z tą firmą dość mocno związany właśnie dlatego, że mają najatrakcyjniejsze warunki na domeny. Prawie co miesiąc niestety jestem zmuszony puścić jakiś przelew za przedłużenie domen. 99,9% domen jakie mam przedłużam….

W poniedziałek w poprzednim tygodniu otrzymałem od powyższej firmy fakturę za domeny, ceny te same co zawsze (od kilkunastu miesięcy na jednym poziomie).
We wtorek otrzymałem newsletter od OVH, w którym to między innymi znalazłem informację o tym, że niedługo będzie podwyżka. W informacji o podwyżce zdanie „Niższe ceny zostaną zachowane do 31 lipca 2010!” oraz link do cennika.

Chcąc zobaczyć jakie będą to ceny od razu podążyłem za linkiem i zgłupiałem….

Podwyżki rzeczywiście znaczne (z 19.99 na 27.99 netto) jednak nie to wprawiło mnie w osłupienie tylko fakt, że „niższe zachowane ceny..” to nie 19.99 tylko 23.99.
Niby podwyżka dopiero za parę dni, informacja dla mnie jasna, niby ceny zmieniają się za parę dni a tu w cenniku jakimś trafem inne ceny niż wczoraj.

pomyłka przy podwyżce :)

Niewiele się zastanawiając zadzwoniłem do nich by się dowiedzieć o co chodzi.

Osoba, która ze mną rozmawiała przez kilka minut twierdziła, że żadnej podwyżki od dziś nie ma, że ceny się nie zmieniły i jeśli będę zamawiał to zapłacę 19.99…..
Trochę zgłupiałem, pytam więc dlaczego na stronie, oficjalnie w cenniku są inne ceny. Po chwili konsternacji (sprawdzanie na stronie?) usłyszałem, że jednak cena to 23,99 i jeśli chce mogę przesłać mailem reklamacje.
Co ciekawe reklamacja miała dotyczyć faktu, że newsletter jest mylący a nie nieoczekiwanej zmiany cen.

Oczywiście takową „reklamację” niezwłocznie wysłałem. Nie będę tego maila tutaj przytaczał, po prostu wyjaśniłem w nim wszystko i dodatkowo napisałem, że wygląda to na celową chęć zarobienia dodatkowych kilku złotych na tych, którzy pod wpływem tej informacji, na szybko, będą odnawiać domeny.
Spytałem się też czy mimo całej sytuacji mimo podwyżki będę mógł przedłużyć moje domeny po starej cenie oraz dodałem, że jako niemały ich klient powinienem o takich zmianach być poinformowany odpowiednio prędzej.

Na koniec napisałem, że takiego zachowania mógłbym się podziewać po jakiejś firmie krzak a nie po nich.

Następnego dnia już się zastanawiałem ile domen odnowić po 23,99 a ile później po po 27.99.
By być z Wami szczery muszę napisać, że ilość domen, jakie w tej firmie musiałbym odnowić do końca roku jest taka, że płacąc już po 23,99 zamiast po 19,99 nadpłacam kwotę równą pensji wielu moich znajomych.
Przedłużenie po 27,99 to w moim przypadku niezła strata…

Jakbym miał tam 10 domen może machnął na to ręką…..

Po południu zadzwonił telefon, okazało się, że dzwoni OVH. Pan w słuchawce przeprosił mnie za zaistniała sytuację, powiedział, że zmiany cen to dość skomplikowana u nich operacja i gdzieś na jakimś etapie nastąpił błąd, wynikiem którego była zmiana kwot w cenniku na „pośrednie”. Po mojej oraz innych osób interwencji skorygowali to i oczywiście do końca miesiąca ceny pozostają na niezmienionym poziomie 19.99 netto.

Uff, udało się zawrócić rzekę :)

Po co więc piszę to tutaj jeśli wszystko jest OK. Pisze to by pokazać Wam, że warto nieraz zareagować i dopominać się o swoje, tak jak ja to zrobiłem.
Nie będę wnikał czy było to celowe działanie, czy rzeczywiście błąd – najważniejszą dla mnie sprawą jest, że OVH nie zbyła mnie jakimś tekstem nr 47 z poradnika jak odpowiadać klientom, tylko zachowali się OK przywracając „stare” ceny.

Nie pisze też tego by dopiec tej firmie, w moich oczach niewiele stracili a może nawet lekko zyskali bo wielu mówi, że to skostniała firma, z którą nie można wcale rozmawiać, w tym przypadku jednak można było.

Jeszcze raz powtórzę, że o swoje trzeba walczyć i trzeba reagować na wszystkie nieprawidłowości we wszystkich sferach życia a nie tylko w SEO i pozycjonowaniu :)

Ja już przedłużyłem wszystkie domeny, jakie miałem przedłużyć w tej firmie do końca roku, bo ceny na 99% utrzymają się na tym poziomie przez długi czas.

Wam też radzę to wykorzystać, lepiej pieniądze wydać teraz a zaoszczędzone złotówki wydać na inny cel, niż czekać do ostatniego dnia..

Zostało jeszcze parę dni…

8 komentarzy

 1. Autor Ząbek dodany 27 lipiec, 2010

  Czyli jednak będzie podwyżka ? Niestety mam tam też trochę swoich domen (oczywiście nie tyle co Ty), i kwestia podwyżki cen niemiło mnie zaskoczyła.

  Od zawsze kupowałem tylko w OVH bo było najtaniej …

 2. Autor mkane dodany 27 lipiec, 2010

  Czyli jednak będzie podwyżka ?

  Niestety tak, choć wcale im się nie dziwie. Na „zachodzie” przedłużenie com, net, info to kwota 10$ u nich było około 6$. Prędzej czy później musieli podwyższyć :/

 3. Autor Grzegorz Nowak dodany 27 lipiec, 2010

  Dzięki za informację, dziwnym trafem przeoczyłem tą wiadomość z newslettera…może nie rzucała się w oczy? :-)

 4. Autor mkane dodany 28 lipiec, 2010

  może nie rzucała się w oczy? :-)

  Było widać :)

 5. Autor Łukasz Sikora dodany 1 sierpień, 2010

  Prędzej czy później to musiało nastąpić. Każdy klient wolałby żeby później, ja również ale jeśli firma istnieć i dalej się rozwijać a przez to świadczyć usługi na dobrym poziomie to pewnie ten ruch był niezbędny.

 6. Autor mkane dodany 1 sierpień, 2010

  …to pewnie ten ruch był niezbędny

  Podwyżka jest zrozumiała, niestety kursy euro lub dolara jest dużo wyższy niż wtedy gdy cena 19.99 była ustalana.

 7. Autor Ptaq dodany 4 wrzesień, 2010

  Mamy już wrzesień póki co cena odnowienia nadal 19,99zł choć można zobaczyć na dole „gwiazdkę” przy której pisze:

  ” * : Oferta ważna do 30 września 2010″

  Dlatego jeszcze do końca września raczej można spać spokojnie ;)

 8. Autor mkane dodany 20 wrzesień, 2010

  Jak pisałem ten post, nie było informacji o tym, że jest to do końca września (a szkoda :/)