Eksport PageRank

     Podczas weekendu Google, wreszcie zrobił tak długo oczekiwany, przez niektórych eksport PageRank.

Podniecanie i umartwianie się nad tym “zjawiskiem” pozostawiam Wam, zwłaszcza tym, którzy dalej opierają swoje pozycjonowanie na tych “magicznych” cyferkach.

Osobiście ponownie nie zostałem “obdarzony” wysokimi cyferkami ale jest to spowodowane moim systemem linkowania do stron w zapleczu. Cieszę się jednak, że wreszcie Google dostrzegło, że strona po przekierowaniu z bez www na www, to ta sama strona i należy się jej ten sam PR. Ostatnio przy mega dziwnym eksporcie wszystkie strony, na których zrobiłem takowe przekierowanie zjechały do PR0….

Na koniec dopowiem, że dane do eksportu były wzięte około 1,5 miesiąca temu (moja skromna obserwacja), po prostu później zakupione domeny nie dostały nic więcej niż 0 a moje domeny, które niedawno dostały mocne linki, nie dostały za to żadnego bonusa.

 P.s.

Doświadczenie podpowiada mi, że cyferki moga się jeszcze zmienić, więc polecam ostrożność w “podniecaniu” i szybkich zakupach linków.

tag: pozycjonowanie, pozycjonowanie stron, seo, google 

4 komentarze

 1. Autor Mendax dodany 29 października, 2007

  Według moich obserwacji eksport nastąpił między pierwszym a drugim października…

 2. Autor Mendax dodany 29 października, 2007

  To znaczy… Eksport odzwierciedla mniej więcej stan na te dni. Wnioskuję po obdzieleniu PR poszczególnych podstron aktualizowanego codziennie serwisu.

 3. Autor mkane dodany 29 października, 2007

  Kupowałem domeny 2.10, niestety żadna nie dostała PR. Niektóre miały na tyle dużo starych BL, że przynajmniej PR1 :) powinny otrzymać.
  Domeny, które kupiłem do 15.09 mają przyznany PR.

  Podstron, niestety nie obserwuję, więc się nie wypowiem.

 4. Autor Alexander dodany 23 stycznia, 2008

  Jest styczeń i powoli leci kolejna aktualizacja PR :D
  “Według moich obserwacji eksport nastąpił między pierwszym a drugim października” – zdumiewające. A ja zawsze myślałem, że aktualizacja PR trwa co najmniej kilka dni ;)